Kurumsal

Tarihçemiz

1963’te Türkiye’nin ilk naylon fermuarını üreten Rubalon Komandit Sti., 1972’de fermuar aksesuarları üretmek amacı ile Yüksek Basınçlı Zamak Döküm üretimine başladı ve 1975’te Pınarbaşı’na taşınmasıyla birlikte şirket unvanını Ruba Fermuar San. A.Ş. olarak değiştirdi.

1996’da artan üretim kapasitesiyle dikkatleri çeken Pres Döküm ünitesinde tasarım ve üretimde bilgisayar destekli sisteme geçildi.

Ruba Pres Döküm, Ruba Fermuar San. A.Ş.’nin çatısı altında faaliyetine başladığı günden itibaren fermuar endüstrisinin ve hazır-giyim sektörünün ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

2005 yılında Ruba Fermuar, M.O.S.B’deki (Manisa Organize Sanayi Bölgesi) 17.000m2 açık, 10.000 m2 kapalı alana sahip olan yeni fabrika binasında üretime başladı. 2006’da stratejisini pres döküm üretim ve satışını arttırma üzerine kuran Ruba Fermuar, bu amaçla önce makine parkurunu genişletmeye başladı. Daha büyük makineler ile daha büyük parçaları üretebilme olanağına kavuştu. Ayrıca, son yıllarda deneyimini ve üretim potansiyelini daha farklı endüstriyel alanlara yöneltme girişimlerinden başarılı sonuçlar elde etti. Termostat kapakları, otomotiv parçaları, kapı pencere aksesuarları, beyaz eşya sektörüne yönelik parçalar gerçekleştirdiği üretimlerden bazılarıdır. Çeşitli sektörlerdeki firmalara hitap ederek, hizmet alanını genişletmeyi hedeflemektedir.

Bu olumlu gelişmeler neticesinde Ruba Fermuar, pres döküm üretimi için ek bir bina inşa etmeyi hedefledi. Kısa zamanda faaliyete başlayacak olan bu  tesis toplam  11.000 m2 açık alan ve 6300m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Ayrıca faaliyete başladıktan sonra makine parkuru da buna paralel olarak arttırılacaktır.